Дискусія Літакценту увійшла в підручник

Зображення належить правовласникам

Конспект дискусії «Історична література між вигадкою й достовірністю», що відбулася за ініціативи ЛітАкценту на Запорізькій книжковій толоці 28 жовтня 2017 року, став навчальним матеріалом у підручнику з української мови для 10 класу. Про це на своїй фб-сторінці повідомила учасниця дискусії, письменниця Ірина Даневська.

Окрім пані Даневської, про жанрові межі історичної прози на Толоці полемізували професорка Бердянського державного педуніверситету Софія Філоненко, доцент Донбаського державного педуніверситету Віктор Разживін та доцентка Запорізького національного університету Оксана Проценко. Дискусія стала першим заходом у межах проекту історичної прози «ProМинуле», конспект розмови зробила координаторка «ProМинулого» Ольга Петренко.

Овва! Отак зранку розплющуєш очі, і зненацька виявляється, що ти – персонаж шкільного підручника :) з української мови…

Posted by Софія Філоненко on Monday, 1 October 2018

Читайте також: Історична література між вигадкою і достовірністю: конспект дискусії

У підручнику авторства Олександра Авраменка (Київ: Грамота, 2018 р.) текст дискусії вміщено в розділі про практичну риторику. Учням пропонують обґрунтувати, чому наведений уривок є класичним зразком дискусії. Ще одне завдання – поміркувати, чиї аргументи щодо співвідношення художньої вигадки та достовірності – фахових літературознавців чи авторки історичних романів – видаються більш переконливими.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики