Оголошено лауреата премії імені В’ячеслава Чорновола 2018 року

В’ячеслав Чорновіл. Світлина із сайту Радіо свобода.

Премією за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики 2018 року нагороджений Євген Букет за статтю «Ханська Україна», надруковану в газеті «Кримська світлиця». Таке рішення ухвалив 11 жовтня Комітет з присудження премії. Ця відзнака присуджується з 2004 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України.

Повідомляється, що стаття «Ханська Україна» є спробою автора розібратися у політичних процесах, що відбулися в Україні в XVII-XVIII століттях. У ній ідеться про захоплюючі події вітчизняної історії, публікуються маловідомі, цікаві факти.

«Кримськотатарська тема завжди була важливою для В’ячеслава Чорновола. Він самовіддано і щиро відстоював інтереси цього репресованого сталінським режимом народу, – зауважив член Комітету з присудження премії Тарас Чорновіл. – Ця робота сприяє відродженню історичної пам’яті й утвердженню національної свідомості українців». Також учасники обговорювання зауважили, що символічно, що стаття надрукована в газеті «Кримська світлиця», яка після окупації Криму стала виходити в Києві.

Одна з робіт висунутих на здобуття премії, цьогоріч надійшла з РФ.

Джерело: Держкомтелерадіо

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики