Письменник і журналіст Маркіян Прохасько проведе два місяці в Антарктиді

Маркіян Прохасько, фото — MediaLab.

У кінці січня 2019 року разом з полярниками на українську антарктичну станцію «Академік Вернадський» вирушить і львівський журналіст і письменник Маркіян Прохасько. Про це йдеться у статті «Передайте на один до Антарктиди» на порталі MediaLab.

Маркіян  планує провести на станції два місяці, працюючи над репортажною книжкою.

«Хочу брати участь у всьому, що там відбуватиметься. На станції житиме близько двох десятків людей, не тільки науковців, а й кухарів, робітників, сисадмінів. Я збираюсь поговорити з усіма: навіщо вони туди їдуть, чого там шукають? Мені цікаво, як впливає на людину тривале перебування у крижаній пустелі. Братиму участь в усіх вилазках, піду фотографувати пінгвінів», — розповідає Маркіян.

Книжка, яку він планує написати, має вийти репортажною та водночас пізнавальною. У репортажну сюжетну канву він хоче вплести додаткові факти й намалювати цілісний портрет Антарктиди, не обтяжений науковими деталями, але докладний. Окрім головної сюжетної лінії — життя на станції — буде й ширший контекст: зміни клімату, які впливають на континент та разом із тим на цілий світ, і геополітичні катаклізми, якими  загрожують претензії кількох держав на землі Антарктики.

Зараз Маркіян активно готується до поїздки: читає книжки та наукові статті, планує зустрічі з колишніми полярниками. А також формує бюджет поїздки, тому буде вдячний за будь-яку фінансову підтримку репортажної експедиції до Антарктиди. Маркіянові можна писати сюди або просто скидати гроші на приватбанківську картку 5168 7555 2918 4794. 

Більше про те, як Маркіян почав втілювати в життя свою репортерську мрію, чи складно було переконати полярників взяти його з собою та куди б хотів поїхати ще,  — читайте у матеріалі «Передайте на один до Антарктиди» на MediaLab.

Джерело: MediaLab.

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики