Сьогодні продовжують згадувати Богдана Жолдака

 

Богдан Жолдак. Світлина проекту @RECвізити

Вчора було оголошено про смерть письменника та сценариста Богдана Жолдака. Окрім повістей та оповідань, він був автором сценаріїв до стрічок «Відьма» (екранізація повісті «Конотопська відьма» Григорія Квітки-Основ’яненка), «Козаки йдуть», «Дорога на Січ» (екранізація роману Спиридона Черкасенка «Пригоди молодого лицаря»). Одними з останніх його виданих книг були повість «Укри» (2015) (присвячена нинішній війні) та мемуарно-документальна книга «Під зіркою Лукаша», присвячена геніальному українському перекладачу Миколі Лукашу.

Читайте також: Помер Богдан Жолдак

До останнього дня Богдан Жолдак багато працював, зокрема, викладав в Університеті імені Івана Карпенка-Карого. За повідомленням колишнього зятя Андрія Федоріва, незважаючи на погане самопочуття, пан Жолдак пішов на роботу, де встиг прочитати лекцію своїм студентам.

Багато літературних та мистецьких діячів висловили співчуття у зв’язку зі смертю пана Жолдака та поділилися своїми спогадами про нього.

Такий. З посмішкою в бороді. В слові бешкетник, а з такою ніжною і ранимою душею.

Posted by Marjana Savka on Wednesday, 31 October 2018

Голова НСПУ Михайло Сидоржевський під імені колег висловив співчуття близьким письменника: «Ми запам’ятаємо тебе як потужного майстра слова і неперевершеного життєлюба», – додав він.

2 години тому помер Богдан Жолдак….Людина м'якого гумору.Доводилося чути, що в Києві не народжуються письменники, а…

Posted by Олександр Доній on Wednesday, 31 October 2018

Письменники молодшого покоління наголосили про значення творів пана Жолдака.

Богдан Жолдак – один з найсмішніших письменників, яких я читав. В юності я прифігів від того, як він виручує і бавиться…

Posted by Павло Коробчук on Wednesday, 31 October 2018

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики