Том Стоппард написав листа Олегу Сенцову

Том Стоппард. Світлина @The Telegraph

Відомий британський драматург, кіносценарист і критик сер Том Стоппард, найбільш відомий завдяки трагікомедії «Розенкранц і Гільденстерн мертві», написав листа незаконно ув’язненому в Росії українському режисеру та письменнику Олегу Сенцову.

Текст листа оприлюднило українське відділення Міжнародного Пен-клубу. У листі пан Стоппард висловлює слова підтримки Олегу Сенцову:

«Дорогий Олеже,

Я був у Нью-Йорку на репетиції вистави, в якій бізнесмен позбавляє журналіста своєї прихильності словами “Ти записав себе до Сибіру!”. Яка ж це проста метафора для англійського письменника! Кілька днів тому я повернувся додому і потрапив на фільм про твій судовий процес. Мені трохи ніяково писати тобі, зважаючи на моє привілейоване становище. Але я мушу тобі написати. Дивлячись на тебе на екрані, я відчував, що спостерігаю за чоловіком, який піднявся над моральним рівнем системи, що притягнула його до суду. Я не забуду, як ти звернувся до суду – не лише сказані тобою слова, а й ту спокійну ввічливість, з якою ти постав перед машиною цинічної й каральної системи. Це не новий досвід для мене, я пам’ятаю, як це було тридцять, сорок, п’ятдесят років тому. Для мене честь – писати тобі й висловити свою глибоку повагу», – зазначив Том Стоппард.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики