ЛітАкцент року — 2018: свято наближається

Кінець календарного року, що починає починатися ще з листопада,  — це не тільки дедлайни й намагання завершити все недозавершене. Це не тільки приготування до святкувань і планування маршрутів — фізичних і/чи метафізичних. Це також щорічне підбивання підсумків. ЛітАкцент традиційно підбиває підсумки у вигляді книжкового рейтингу ЛітАкцент року.

Впродовж року редакція сайту формує довгий список нових книжок, написаних українською мовою й виданих в українських  видавництвах. Видання згруповано за номінаціями:  «Проза», «Поезія», «Проза й поезія для дітей», «Есеїстика» й «Літературознавство». Впродовж року, а особливо наприкінці редакція сайту дуже просить усіх охочих (письменників, видавців, критиків та інших читачів) його доповнювати: листом на пошту redaktor@litakcent.com, у коментарях до списку чи цього допису, у месенджері й навіть телефоном. Базовий список, який потребує доповнень і уточнень – тут.

З початком грудня над списком працюватимуть критики — автори сайту. Шляхом голосування вони визначатимуть книжки, які увійдуть до короткого списку — по п’ять у кожній номінації.  Проміжні результати голосувань на сайті показуватимемо щотижня. Остаточний короткий список буде оприлюднено 28 грудня 2018 року. І з ним далі працюватиме журі – окреме для кожної номінації.

Цього року склад журі зазнав змін. В оновленому складі (поки неповному) над коротким списком працюватимуть:
– номінація «Поезія»: Галета Олена, Гусейнова Олена, Дрозда Андрій;
– номінація «Проза»: Семків Ростислав, Стріха Ярослава, Трофименко Тетяна;
– номінація «Поезія і проза для дітей»: Семенченко Марія, Третяк Анна, Чернишенко Володимир;
– номінація «Есеїстика»: Романцова Богдана, Цимбал Ярина;
– в номінації «Літературознавство» переможця традиційно обиратиме редакція ЛітАкценту.

Отже, ЛітАкцент року виходить на низький старт. Долучаймося, відслідковуймо і вболіваймо. Літературний рік — 2018 не надто схожий на попередні, фаворитів передбачити складно. До того ж у прозі маємо чимало цікавих дебютів, тому несподіванки можливі. В поезії вийшло небагато, але дуже сильних збірок, — тому несподіванки теж можливі. В літературі для дітей журі точно буде складно визначитися, як відзначити одну, а не сто сорок книжок — і тут без несподіванок хтозна, чи обійдеться. А головну несподіванку прибережу на потім. Але, щоб не обмовитися, на цьому моменті далі — мовчу-мовчу-мовчу.

Нехай підсумки нас усіх надихають на нові звершення. Нехай аналіз того, що минає, стає добрим підґрунтям для прийдешнього. Нехай буде добра література, чесна критика і вдячні читачі.

Почуємось ;)

 

 

 

Ірина Троскот

Народилася 1981 року в Івано-Франківську. Закінчила Національний університет імені Тараса Шевченка. Працювала у пресі й книжкових видавництвах. Від 2012 р. - головна редакторка сайту "ЛітАкцент"