Музей Тараса Шевченка відкриває сезон зимових екскурсій

@Національний музей Тараса Шевченка

У центрі Києва, у величній будівлі, яка є пам’яткою архітектури ХІХ століття, на бульварі Тараса Шевченка, 12 для вас гостинно відчиняться двері Національного музею Тараса Шевченка.

З сучасного приміщення музею, де на вас чекають цікаві виставки, ви поринете в атмосферу XIX століття, в зали другого поверху, які присвячені поету та художнику Тарасу Шевченку.

Для учнів початкової школи
(1-4 класи)

Інтерактивна екскурсія-гра (зі складанням пазлів) (1-4 кл.)
Інтерактивна екскурсія «Рослини у творчості Тараса Шевченка» (1-4 кл.)
Екскурсія – квест «Карта Шевченкових пригод» (3-4 кл.)
Музейне заняття з елементами майстер-класу «Бабусина скриня»
Шевченко і археологія (1-4 кл.)

Для учнів середньої школи
(5-8 класи)

Шевченко і археологія (5 кл.)
Екскурсія-квест «Карта Шевченкових пригод» (5-6 кл.)
Інтерактивна екскурсія «Рослини у творчості Т.Шевченка» (5-6 кл.)
Інтерактивна екскурсія «Тарас Шевченко-мандрівник» (6-8 кл.)

Для учнів старших класів
(9-11класи)

Інтерактивна екскурсія «Тарас Шевченко-мандрівник» (9 кл.)
Шевченко-художник (9 – 11 кл.)
Шевченко-поет (9 – 11 кл.)
Музи Тараса Шевченка (9 – 11 кл.)
Тарас Шевченко – офортист (9 – 11 кл.)

Окрім виставок присвячених Тарасу Шевченку, у музеї представлено ще кілька інших проектів

Landschaft. Віктор Кудін
22.11 – 16.12

Проект зародився в Німеччині, а також на неймовірній чернігівській річці Любич. Коли на початку 90-х художник працював у німецькому архітектурному бюро, то з приходом суботи, незважаючи на різну ступінь зимової непогоди, йшов на етюди.

Надалі в зимових етюдах залишився цей присмак зимового німецького ландшафту, в пейзажах річки Любич. Вона красива в усі пори року, але мені ближчий її зимовий мінімалізм, її стриманість кольору, її тиша.

Художник народився 9 вересня 1950 року. Закінчив архітектурний факультет Київського інженерно-будівельного інституту. Зараз працює в галузі архітектури, станкового живопису, графіки та фотографії. Заслужений архітектор України, член Національної спілки архітекторів України, голова клубу карикатуристів «Архігум», керівник творчої архітектурної майстерні «Кудін». Автор 18 персональних виставок в Україні та за кордоном.

Вхід за музейним квитком.

Григорій Честахівський.
[Не] втрачений артефакт
12.11 – 03.02

Вперше для широкого загалу Національний музей Тараса Шевченка і партнери презентують ікону Григорія Честахівського «Скорботна Богородиця».

Вона була нещодавно віднайдена, а після експертизи та реставрації стало зрозуміло, що це робота Честахівського. До цього було відомо лише про одну ікону авторства Григорія (Гриця) Честахівського – близького друга Тараса Шевченка, людини, яка опікувалась упорядкуванням спадщини поета.

Честахівський, ймовірно, писав «Скорботну Богородицю» у період свого навчання і проживання у Новій Празі – військовому поселенні теперішньої Кропивницької області. Нерозгадана досі таємниця полягає в особливостях написання роботи: вона поєднує елементи східної та західної традиції іконопису, але писав Честахівський її вірогідніше за все з ікони “Mater Dolorosa”, так окремі елементи полотна (напис, шрифт, манера виконання) характерні для католицької традиції.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики