Організатори Словенського книжкового ярмарку збрехали про відсутність російського терориста-письменника

Одинокий протестувальник-росіянин з плакатом, на якому було написано, що йому соромно
за російський уряд і таких покидьків, як Захар Прилєпін. Світлина й підпис @Ольги Мороз із сайту УП.

Всупереч запевненням організаторів 34-го Словенського книжкового ярмарку у Любляні, російський письменник Захар Прилєпін таки взяв участь у ньому. Про це написала у свій колонці українська активістка зі Словенії Ольга Мороз.

Звістка про запланований приїзд Захара Прилєпіна – відомого своєю участю в бойових діях проти українських військ на Донбасі в складі підконтрольних Росії терористичних угрупувань, обурила багатьох. Українське відділення Міжнародного Пен-клубу ініціювало міжнародну акцію «Не робіть промоції терористам!» З протестом виступило українське посольство у Словенії. Директор Словенського книжкового ярмарку Здравко Кафоль в особистій розмові запевнив українська посла Михайла Бродовича у тому, що Прилєпіна не буде на запланованому заході. Однак він таки прибув. І, судячи з усього, з дозволу адміністрації.

«Ми зайшли до зали одними з перших, сіли, – згадує пані Мороз. – Відразу за нами зайшли сам Захар Прилєпін, перекладач Борут Крашевец та, я не могла повірити… директор ярмарку Здравко Кафоль. Той самий, який в очі брехав голові нашої дипмісії, що Прилєпіна не буде. Він простягнув цьому злочинцю руку і сказав: “Радий вас вітати на нашому ярмарку”».

Ольга Мороз також описала грубе поводження організаторів із незадоволеними присутністю терориста відвідувачами ярмарку.

Довідка: Словенський книжковий ярмарок відбувається з 1993 року у листопаді.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики