Джоан Роулінґ присоромила «друга Путіна»

@CBC.ca

28 листопада письменниця Джоан Роулінґ зробила допис у мережі Twitter в якому розкритикувала заяву прем’єр-міністра Сполученого Королівства Терези Мей щодо неприпустимості повторного референдуму у питанні виходу країни з Європейської Унії. Пані Мей заявила, що повторний референдум змінить справжнє бажання британців. На, що пані Роулінґ відповіла: «Хто на її [Терези Мей – прим. ЛітАкцент] думку голосуватиме? Китайці?», – та додала, щоразу, як вона виходить з робочого кабінету — «щось недобре стається».

Читайте також: Джоан Роулінґ видала новий роман

Її допис поширив бізнесмен, мультимільйонер і один із ключових спонсорів кампанії за вихід Британії з Євроунії Арон Бенкс із коментарем: «Робочий кабінет! Чи може бути щось більш пафосне…»

Письменниця відповіла йому коментарем російською: «Еге ж, проте цей чоловік скромний настільки, що вкладає гроші не в робочі кабінети [письменників], а в ланчі з підозріло багатими росіянами».

Минулого місяця проти пана Бенкса було порушено карну справу за підозрою у незаконному фінансуванні кампанії за Брекзит напередодні референдуму 2016 року. Кошти, які він пожертвував, за версією слідства, не були задекларовані і їхнє походження лишається таємницею.

Дружина Арона Бенкса – росіянка Кейт Падеріна також свого часу отримала широку відомість за можливу причетність до корупційного скандалу з депутатом парламенту, колишнім найбільш проросійським членом Ліберально-демократичної партії Майком Генкоком. Пан Генкок ніби допоміг Падеріній лишитися у Сполученому Королівстві оминаючи закон, коли її віза вже була прострочена й вона підлягала депортації. Деякі ЗМІ також підозрювали її в шпигунстві на користь Росії.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики