«Магія пропису» нагадає про величну культуру письма

Один з останніх листів Йоганна Вольфґанґа фон Ґете, сторінка із книги. @Taschen

Вихід унікального колекційного видання «Магія пропису» (“The Magic of Handwriting”) очікується вже найближчим часом. На полиці крамниць книга надійде 15 лютого 2019 року. І її вихід у сучасному світі, де здатність писати «від руки» майже цілком витісняється різноманітними технічними засобами, до певної міри символічний.

Педру Кореа ду Лаґу – бразильський колекціонер і мистецтвознавець володіє, за оцінками, найбільшою у світі приватною колекцією автографів та рукописів. Документальні свідчення близько 5000 визначних постатей у галузях образотворчого мистецтва, літератури, музики, науки починаючи з 1153 року. У його колекції перший та останній збережені листи художника графа Анрі Тулуз-Лотрека, рукописні фрагменти «У пошуках утраченого часу» Марселя Пруста, листи поетки Емілі Дікінсон та Мері Шеллі – авторки «Франкенштайна, або сучасного Прометея», лист якої написаний за кілька місяців невдовзі після смерті чоловіка – поета Персі Шеллі, а також лист Моцарта до батька зі згадкою про стосунки з молодою співачкою, що так збентежило Моцарта-старшого.

У співпраці з Крістін Нельсон та Юліусом Відеманом Педру Кореа ду Лаґу підготував видання, що спирається на цю колекцію – від середньовічних пергаментів за підписами пап – до Стівена Гокінга. Фотокопії охоплюють близько 900 років письма.

Книга організована за шістьма розділами, здебільшого за галузевим принципом: «Мистецтво», «Історія, «ХХ століття», «Література», «Наука», «Музика», «Філософія», «Масова культура», «Відкриття та завоювання».

«Коли ти тримаєш лист особи, якою захоплюєшся і яка померла до твого власного народження – гадаю, це найтісніший зв’язок, котрий ти можеш мати з такою постаттю», – зазначив пан Кореа ду Лаґу в інтерв’ю Фіоні Макдональд.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики