Що читав Осама бен Ладен?

Світлина із сайту The Independent

Книжковий оглядач Алекс Джонсон оприлюднив колонку в якій, спираючись на знахідки американських спецпризначенців, що здійснювали ліквідацію 2011 року відомого ісламістського терориста Осами бен Ладена, реконструював книжкову полицю «терориста №1» свого часу.

Перелік налічує майже чотири десятки видань, які стосуються здебільшого історичних та політичних питань, а також публіцистики. Всі англомовні книги були в електронному форматі. Бен Ладен цікавився міжнародною політикою, особливо – американською. Йому постачали новинки з відповідної тематики. Так, він мав при собі книгу журналіста Боба Вудворда «Війни Обами» (2010), в якій ретельно аналізувалися зовнішня політика адміністрації Барака Обами в стосунку до Іраку та Афганістану. Поруч із академічними працями принстонського професора Джона Ікенбері та його колеги Майкла Мастандано «Теорія міжнародних відносин і тихоокеанський регіон», або ж «Оксфордської історії сучасної війни», «на полиці» теорориста було чимало конспірологічних видань. Зокрема, твір Юстаса Малінса «Таємниці федерального резерву», в якій стверджується, що американський уряд зовсім не контролює свій центробанк, котрий обслуговує інтереси купки фінансових олігархів і спрямовує політику країни у русло вигідне їм.

У книгозбірні Бен Ладена вражають дві обставини. Перша – незначна кількість видань присвячених власне ісламу, що може видаватися дивним для терориста, котрий зробив «захист ісламу» справою власного життя. Друга – присутність лівацьких книг і авторів на кшталт Ноама Хомського («Гегемонія чи виживання: американський пошук глобального домінування»), який відомий своєю безрозсудною критикою політики США.

Тримав терорист у фокусі й давнього суперника сунітського ісламізму Іран, про це свідчить упорядкована Генрі Сокольським та Патріком Кловсоном збірка «Перевіряючи іранську ядерну амбіцію» (2004).

Художня література, судячи з усього, інтересу у Бен Ладена не викликала.

За матеріалами Wiki, Amazon, The Independent

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики