Маріз Конде прийняла альтернативну Нобелівську премію з літератури

Лауреатка New Academy Prize Маріз Конде (сидить) в оточенні організаторок @The New Academy Prize, Lena Koller

Франкомовна письменниця з Гваделупи Маріз Конде, яка цьогоріч була нагороджена Премією Нової Академії (The New Academy Prize), прийняла диплом лауреатки та чек премії у Стокгольмі.

Читайте також: Маріз Конде лауреатка альтернативної Нобелівської премії

«Ця премія означає міжнародне визнання. Я б ніколи й не мріяла досягати цього. Я була переконана, що мої писання можуть цікавити лише людей на кшталт мене самої – травмованих історією, маргіналізованих мешканців маленької країни, із кольором шкіри, який ще й нині часом зневажають», – підкреслила пані Конде з цієї нагоди. Вона також підкреслила особливу вагу цієї відзнаки для її народу та рідної країни.

Читайте також: Винуватця скасування цьогорічної Нобелівської премії з літератури засудили

Сума премії – 320 тис. шведських крон (понад 1 млн. грн.) була зібрана з допомогою краудфандингу та спонсорським пожертвам. Скульпторка Сюзанна Арвін також представила скульптуру, створену з нагоди урочистостей. Церемонія нагородження відбулася вчора, сьогодні пані Конде спілкується з журналістами та студентами у бібліотеці Рінкебю в столиці Швеції.

Премія Нової Академії була заснована у світлі скандалу у Шведській королівській академії цього року, внаслідок якого було схвалене рішення не присуджувати нагороду цього року. Група шведських громадських та культурних діячів, а також бібліотек ініціювали заснування альтернативної відзнаки: бібліотеки здійснювали номінування кандидатів, близько 32000 осіб могли голосувати, формуючи довгий список. Згодом з нього було сформовано короткий список спеціальним комітетом із якого був обраний лауреат. Очікується, що Нова Академія буде розпущена відразу після церемонії, а наступного року Шведська королівська академія відновить повноцінну роботу.

Читайте також: Шведська королівська академія обрала нового академіка в надії залагодити скандал

Маріз Конде авторка близько двадцяти романів. На думку критика “The New York Times” Говарда Мошера, читання її книг дарує «розуміння людського серця в усіх його тонкощах, суперечностях і дивах».

Джерело: The New Academy Prize

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики