Дослідниця виграла півторамільйонний ґрант на вивчення жіночих писань

Гільдеґарда Бінґенська @Hulton Archive/Getty Images. Ілюстративна світлина.

Карме Фонт – лекторка з англійської літератури та дослідниця з Автономного університету Барселони у Каталонії виграла науковий ґрант на суму 1, 5 млн. євро від Європейської дослідницької ради на розшук і вивчення у приватних та державних колекціях листів, поезій та принагідних записів європейських жінок з 1500 по 1780 роки.

Мета п’ятирічного проекту ретельніше вивчити маргіналізовану текстову спадщину ранньомодерних європейських жінок. Хоча то були жінки без формальної освіти, вони теж писали з релігійних та політичних питань.

«Це буденні тексти, – зазначає пані Фонт, – про сімейні та подружні клопоти, сексуальні проблеми, особистісне невдоволення». Причому, підкреслює керівниця проекту, не йдеться обов’язково про спротив панівним нормам. Ідеться про те, яким був жіночий погляд на виклики їхнього часу.

Читайте також: Першодрук «Ідеального чоловіка» Вайльда з автографом продали на аукціоні

На переконання дослідниці – велика кількість жінок у ту переважно релігійну добу «виражали дуже глибоке розуміння людської душі й артикулювали його у релігійній чи теологічній формі, яка вражає не менше за роботу їхніх сучасників чоловіків-богословів».

Європейська дослідницька рада – установа Європейської Унії покликана сприяти розвитку якісних міжнародних наукових досліджень у межах Європи, заснована 2006 року.

Джерело: The Guardian

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики