У США заснували Книжкову премію Омеляна Пріцака

@ Ukranian Research Institute at Harvard University

Український дослідний інститут Гарвардського університету (США) оголосив цього місяця про заснування нової міждисциплінарної книжкової премії з українських студій — Книжкової премії Омеляна Пріцака (The Omeljan Pritsak Book Prize in Ukrainian Studies), заснованої з ініціативи Асоціації славістичних, східноєвропейських та євразійських студій. Фінансуватиме премію Український дослідний інститут, а нагородження відбуватиметься під час щорічних зборів асоціації.

Перше нагородження планується у 2019 році за книги, видані в 2018-му. Організатори уточнюють останні організаційні деталі й уже найближчим часом інформація про порядок і строки номінування з’явиться на офіційній сторінці відзнак Асоціації славістичних, східноєвропейських та євразійських студій.

Омелян Пріцак (1919-2006) — видатний український історик, філолог та сходознавець, учень проф., акад. Агатангела Кримського. Навчався у Львівському, Берлінському та Геттінському університетах. Широковідомим став завдяки своїй оригінальній теорії «походження Руси» та обставинам виникнення середньовічного епосу «Слово о полку Ігоревим», його цінні праці присвячені історії хозар. Він також був співзасновником та першим директором Українського дослідного інститут у Гарварді, де викладав до входу на пенсію у 1990 році, після чого відроджував сходознавчі студії в Україні. Став першим директором Інституту сходознавства імені Агатангела Кримського НАН України.

Проф. Пріцак «був першим професором ім. Михайла Грушевського історії України Гарвардського університету й шанованим ученим із широким розмахом та ерудицією. Ця премія одночасно вшановує та продовжує його спадщину», — йдеться в офіційному повідомленні Українського дослідного інституту.

Джерело: Ukranian Research Institute 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики