Письменник не може кохати жінку за 50?

@Getty Images

Французького письменника Яна Муакса розкритикували за слова про те, що він «не здатен» любити жінку, якій 50 і більше років. Хоча йому самому при цьому 50. Автор у розмові з журналістами видання “Marie Claire” заявив, що жінки за 50 – «занадто старі».

«Я віддаю перевагу молодим жіночим тілам, ось і все. Кінець. Тіло 25-річної жінки – неймовірне. А от в тілі 50-річної жінки нічого неймовірного немає», – додав письменник.

Таке висловлювання, як і можна було б очікувати, обурило багатьох французів: дехто намагався висміяти слова Муакса, інші – висловлювали відверте обурення його позицією.

«Цілком можливо, жінкам, з якими я проводжу час, мої слова можуть здатися не надто приємними, але азійський типаж – достатньо багатий, великий і безкінечний, аби я міг дозволити собі не відчувати сорому», – додав письменник.

У відповідь на критику він заявив, що «не несе відповідальності» за свої смаки у питанні жіночої краси.

«Мені подобається, хто подобається, я не зобов’язаний відповідати перед судом з питань смаків», – каже Ян Муакс перед тим, як пожартувати, що для жінок і сам він, ймовірно, – не найкраща знахідка з можливих.

«50-річні жінки так само мене не помічають. У них є чим зайнятися, окрім як бігати за невротиком, який цілими днями щось пише і читає. Бути зі мною непросто».

Муакс лауреат низки престижних французьких нагород: Премії Ренодо, Гонкурівської премії та Премії Франсуа Моріака. Його еротичний роман «Свято кохання» став бестселером.

Джерело: BBC

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики