Україна вперше долучиться до організації Літературної премії Євроунії

@European Union Prize

Цього року Україна вперше запрошена до участі в процедурі присудження Літературної премії Європейського Союзу (EUPL). Днями розпочинає роботу українське журі премії, яке до кінця березня оголосить короткий список авторів-номінантів. У травні з-поміж них буде обрано переможця від України.

До складу українського журі ввійшли президент Українського ПЕН, письменник Андрій Курков, директорка Українського інституту книги, президентка Форуму видавців у Львові Олександра Коваль, літературознавиця, перекладачка, віце-президентка Українського ПЕН Оля Гнатюк, письменник, перекладач, літературознавець Остап Сливинський, перекладачка, журналістка, радіоведуча Ірина Славінська.

Церемонія нагородження відбудеться в Брюсселі наприкінці вересня 2019 року. Сума премії – 5 тисяч євро. Щороку нагородою відзначають по одному автору від кожної з країн, обраних для участі в премії.

Літературна премія Європейського Союзу вручається з 2009 року. Вона скерована насамперед на підтримку та міжнародну промоцію ще не надто відомих, але талановитих авторів із різних країн Європи. Згідно з правилами премії, номінант може бути автором не менше, ніж двох, але не більше, ніж чотирьох виданих оригінальних книжок. Цього року, крім України, до участі в премії запрошені Австрія, Велика Британія, Греція, Грузія, Ірландія, Італія, Литва, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Фінляндія та Франція.

Премія фінансується Європейською комісією в рамках програми «Креативна Європа». Співорганізатори премії: Європейська та міжнародна федерація книгорозповсюджувачів (EIBF), Європейська рада письменників (EWP) та Федерація європейських книговидавців (FEP).

Організацією-партнером Літературної премії Європейського Союзу в Україні є Український ПЕН.

Джерело: Pen Ukraine

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики