Дмитро Дроздовський став «плагіатором 2018 року»

Дмитро Дроздовський. Світлина із сайту Fulbright Ukraine

Утретє наукова спільнота відзначила плагіаторів, псевдонауковців, токсичних ректорів та чиновників-посіпак.

Ідея відзнаки академічно недоброчесних науковців належить видатному фізику Сергію Шарапову, який запропонував давати їм своєрідну «чорну мітку», попереджаючи, що спільнота контролює власну територію і готова притягнути до відповідальності порушників. Ідея була втілена у життя активістами антиплагіатної ініціативи «Дисергейт», перше нагородження відбулося у 2016 році.

Відзнака «Академічна негідність року» – це колективне оціночне судження негідних вчинків та поведінки колег, а також ганебних результатів діяльності структур – державних органів, університетів, спецрад, які формують тренд занепаду і втрати потенціалу науки і освіти в Україні.

Процедура визначення «переможців» проходила у три етапи:

– інформування громади протягом року про факти плагіату, фальсифікацій, корупції та інші порушення і зловживання у мас-медіа та соціальних мережах, зокрема у наукових групах Facebook;

– у грудні відбувається відбір кейсів і висування кандидатів для відзнаки;

– інтернет-голосування за висунутих кандидатів у номінаціях «Плагіатор року», «Псевдонауковець року», «Токсичний ректор року», «Мурзилка року», «Скандал року», «Посіпака року». Новинкою цьогорічної відзнаки стало введення номінації «Спец(з)рада року», оскільки до Атестаційної колегії МОН було подано десятки заяв на скасування рішень спеціалізованих вчених рад щодо дисертацій, які містили академічний плагіат.

У семи номінаціях члени спільноти висунули 45 кандидатів, зокрема найбільше ­– по десять – у секціях «Токсичний ректор 2018» та «Псевдонауковець 2018». У кінцевий перелік голосування було включено лише тих осіб, інформація про яких була обґрунтована і перевірена, тобто містила посилання на факти, або свідків подій.

У ході інтернет-голосування отримано 1217 голосів. Це на дві третини більше, ніж минулого року.

У церемонії відзнаки «Академічна негідність 2018» брали участь:

Ірина Єгорченко, канд. фіз.-мат. наук, с.н.с. Інституту математики НАНУ;

Світлана Благодєтєлєва-Вовк – голова ради ГО ТРОН, канд. екон. наук, доцент;

Олександр Габович – провідний науковий співробітник відділу фізики кристалів Інституту фізики НАН України, доктор фіз.-мат. наук;

Віктор Досенко – завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. Богомольця НАН України, доктор мед. наук, професор;

Олександр Галенко – керівник сектору дослідження цивілізацій Причорномор’я Відділу історичної регіоналістики Інституту історії України НАН, канд. історичних наук.

Титул «Плагіатор 2018» отримав літературознавець Дмитро Дроздовський, за якого віддали 27% всіх голосів.

Джерело: Дзеркало тижня

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики