Одне з перших оповідань Сильвії Плат опубліковане

Сильвія Плат, @Alamy

Оповідання «Мері Вентура та Дев’яте королівство» належить до ранніх творів письменниці й донедавна лишалося фактично невідомим. Плат написала його під час навчання у Smith College 1952 року й надіслала до редакції часопису “Mademoiselle” від якого вона виграла літературний конкурс роком перед тим. Однак оповідання було відхилене. Немає свідчень, що авторка шукала іншої нагоди його оприлюднити. За життя Плат видала лише одну збірку поезій та один роман, а її визнання значною мірою стало посмертним і збігалося з розгортанням руху за права жінок і феміністичною критикою культури.

Минулого місяця твір на трохи більше, ніж 60 сторінок був опублікований видавництвом “Harper Perennial”.

У ньому химерно поєднані влучні буденні спостереження та вигадка – твір оповідає про мандрівку головної героїні – названої на честь знайомої Плат, за незвичним маршрутом.

У 2017 та 2018 роках також вийшли друком два томи кореспонденції Сильвії Плат. Вони містили, зокрема, раніше невідомі листи написані за тиждень до самогубства до подруги Рут Бойшер.

Постать Сильвії Плат стала культовою для свого покоління. Її поезія та проза відображала болісні пошуку власного «Я», місця жінки у суспільстві й стала уособленням кризових тенденцій у культурі другої половини ХХ ст..

За матеріалами Amazon The New Yorker 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики