Виставка про Тараса Шевченка зазнала нападу

Тарас Шевченко в образі Людини-павука. @Олександр Грехов.

На станції метро Тараса Шевченка у Києві діє виставка Квантовий стрибок, де класик української літератури представлений в образах поп-арту. Виставка присвячена Шевченківським дням і мала тривати до березня.

Читайте також: Тарас Шевченко постав в неочікуваних образах

Однак нещодавно озброєний ножем невідомий пошкодив більшість робіт.

Згодом ультраправий активіст Юрій Павленко (Хорт) визнав, що це він пошкодив виставку. Як повідомив Павленко у коментарі Громадському, виставка «образила його національні почуття».

«В правилах користування метрополітену написано, що заборонено наносити написи і наклеювати рекламну продукцію… а про зняття реклами нічого не сказано. З адміністративної точки зору я не вбачаю тут ніяких порушень. Стосовно кримінальних — це теж дурня», — додав Павленко.

Водночас він вважає, що навпаки, художника — автора цієї виставки можна притягнути до кримінальної відповідальності за статтею 161 КК України, бо він «образив національні почуття». Також він наголосив, що це було мотивом його дій.

«Насправді коли я туди прийшов… там уже не було 2 картин», — сказав активіст, пояснивши, що окрім нього також хтось пошкоджував картини.

За матеріалами Громадське

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики