Джейн Остін не вшанують пам’ятником

Відкриття першого пам’ятника Джейн Остін, липень 2017 року @CNN

У Британії відклали на невизначений час проект зі спорудження пам’ятника всесвітньовідомій письменниці Джейн Остін у місті Вінчестер. Саме у цьому місті письменниця померла у 1817 році, про що повідомляє меморіальна таблиця у кафедральному соборі. Адміністрація собору вирішила спорудити на його території пам’ятник, який би вшановував авторку «Гордості й упередження».

Проект вартістю у 250 тис. фунтів був підтриманий єпископальною владою, місцевими радами міста й графства Гемпшир, і мав бути втілений архітектором Мартіном Дженінґсом. Однак план наштовхнувся на спротив частини місцевих мешканців. Деякі з них зазначили, що у соборі вже є меморіальна таблиця авторки, а також дім-музей – і цього цілком достатньо. Інших обурила надто велика вартість проекту й доцільність спрямувати кошти на інші потреби.

«Із жалем» ініціатори були змушені визнати, що «існують інші пріоритети в межах собору й міста, які потребують уваги та енергії».

Слід додати, що донедавна у Сполученому Королівстві, всупереч класичному статусу постаті Остін, їй не було зведено жодного пам’ятника. Перший і на сьогодні єдиний – споруджений 2017 року у Бейзінґстоку, також рідному графстві письменниці. Прикметно, що пам’ятник її персонажу містеру Дарсі – з’явився раніше, 2013 року.

За матеріалами The Guardian, Wiki

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики