Під час Арсеналу представлять стенд ветеранської літератури

Світлина з відкритих джерел.

«Одна з головних цілей щорічного фестивалю “Книжковий арсенал” – осмислювати вагомі питання буття людини, суспільства і культури. Відтак, у фокусі фестивалю 2019 року тема співжиття та спільного буття на основі цінностей і домовленостей, взаємопідтримка й емпатія, але також і конфлікт, протистояння або байдужість. Ці теми важливі для України, де 5-й рік поспіль триває війна», – йдеться в офіційному повідомленні організаторів.

Саме тому заплановано спеціальний стенд книг про війну, написаних військовими. Також під час фестивалю відбудуться заходи, присвячені темі гібридної війни, фейкових новин, хейтерства, дискусії про те, як журналістам писати про війну нині, відбудуться презентації воєнних щоденників і багато інших важливих подій.

За планом підготовки фестивалю, робота над стендом повинна була розпочатися після опрацювання усіх заявок від видавництв. Однак, вже зараз організатори отримали велику кількість публічних питань щодо представленості книг, авторами яких є ветерани, а тому вирішили оприлюднити інформацію до початку роботи над проектом.

Подібний проект спеціального тематичного стенду уже кілька років поспіль Арсенал успішно реалізує спільно з Музейним простором. На фестивалі представлено спільний стенд книжок, художніх альбомів, наукових праць від українських музеїв. Адже для Мистецького арсеналу надважливо об’єднувати зусилля музейників, допомагати знаходити читачів для цих раритетних, однак важливих видань.

На думку команди фестивалю, саме таке рішення зможе більше привернути увагу та розставити акценти на пріоритетності актуальних сьогодні питань в країні.

Починаючи з 2014 року на Книжковому Арсеналі було презентовано десятки книжок про Революцію Гідності та про війну в Україні, українських героїв, опір кримських татар, російську пропаганду, політв’язнів Кремля, внутрішніх переселенців – як для дорослої аудиторії, так і для дитячої. Станом на сьогодні – це вже тисячі живих спогадів, щоденників, документальної і художньої літератури. Наші відвідувачі мали змогу бути присутніми на сотні подій за участі відомих письменників, блогерів, воєнних журналістів, волонтерів і ветеранів, які у своїх виступах так чи інакше торкалися теми війни й Майдану.

Організатори додали, що вже зараз вони отримали майже 200 заявок на участь у ярмарковій частині фестивалю (окремі стенди). Це перевищує технічну спроможність будівлі Старого Арсеналу, а також ставить під загрозу безпеку наших відвідувачів, тому вони змушені відмовляти частині експонентів.

Джерело: Мистецький Арсенал

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики