Україна долучиться до Лондонського книжкового ярмарку

@УІК

Україна вперше відкриє національний стенд на 48-му Лондонському книжковому ярмарку 12 березня. Його організатором виступає команда Українського інституту книги.

Лондонський ярмарок — одна з найбільш масштабних міжнародних бізнес-подій книжкового світу, майданчик для переговорів, купівлі прав та демонстрації видавничих досягнень країн. Він триватиме три дні — з 12 до 14 березня 2019 року.

Україна вперше братиме участь у ярмарку після візиту його директорки Джекс Томас до Києва та успішних переговорів із організаторами. Надзвичайно зацікавлена в українському ринку, під час подорожі вона встигла познайомитися із багатьма авторами й видавцями.

Відкриття національного стенду відбудеться 12 березня. Його відвідають українські високопосадовці з міністром культури України Євгеном Нищуком.

Головними гостями (special guests) з України у Лондоні стануть художники Романа Романишин та Андрій Лесів — арт-студія «Аґрафка», переможці премії Bologna Ragazzi Award 2018. Їхні роботи покажуть у «Галереї ілюстраторів», де експонуються найкращі мистецькі твори світових книжкових ілюстраторів.

Книжку «Аґрафки» під назвою “Stars and Poppy Seeds” у 2019 році опублікувало британське видавництво “Tate”. Ілюстрації до неї стануть візуальною основою національного стенду.

Про український книжковий ринок міжнародній спільноті розповість Антон Мартинов — співвласник видавництва «Наш Формат». Він зверне увагу на особливості книговидання в Україні та про розвиток українського ринку в умовах соціальної турбулентності. Захід відбудеться 12 березня, початок о 16:00.

На Лондонському книжковому ярмарку Україну представлять 12 видавництв: «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА», «Видавництво Старого Лева», «Наш Формат», «Астра», “BOOK CHEF”, «Фонтан казок», «Каламар», «КМ-Букс», “Magenta”, “Nebo BookLab”, «Ранок», «Самміт-книга». Крім того, свої книжки на стенді покаже Інститут національної пам’яті та організація «Українсько-єврейська зустріч», буде презентовано англомовну книгу-мандріку Україною від видавництва «Книголав».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики