Маріо Варґас Льйоса привернув увагу до Голодомору

Маріо Варґас Льйоса в мадридському маєтку своєї дружини Ізабель Прейслер, 2016. Foto Oscar del Pozo ARCHDC

Цього місяця у найбільшій за накладом щоденній газеті Іспанії “El País” вийшла друком авторська колонка видатного перуанського письменника, лауреата Нобелівської премії з літератури 2010 Маріо Варґаса Льйоси «Трагедія України» (“La tragedia de Ucrania”). Текст зреферований українською Галиною Грабовською для порталу «Збруч».

Колонка є оглядом книги американської авторки Енн Епплбом «Червоний голод. Війна Сталіна проти України». Варґас Льйоса стисло переказує зміст роботи, акцентуючи на актуальності знання про геноцид українців у СРСР.

Читайте також: «Сто років самотності» екранізують

«Читати таку книжку, як написана Енн Епплбом, не є приємністю – це офіра. Обов’язкова офіра, якщо хочеш дізнатися, до яких крайнощів може довести ідеологічний фанатизм, сліпота й ідіотизм, які його супроводжують, і неминуче насильство, яке – у короткостроковій чи довгостроковій перспективі – є його наслідком. Голодомор і смерті в Україні допомагають краще зрозуміти тероризм джихаду та ірраціональну дикість, яка полягає в тому, аби перетворитися на людину-бомбу і підірвати супермаркет чи танцювальну залу», – зазначає Нобелівський лауреат.

Він також розкриває роль продажних західних журналістів у приховуванні правди про злочини комуністичного режиму.

Варґас Льйоса акцентує увагу на штучному характері Великого Голоду та намаганні СРСР знищити самостійницькі устремління українців. Також Сталін, стверджує Льйоса з опорою на авторку, вважав селян контрреволюційним класом.

Джерело: Збруч

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики