Незабаром у ЄС можуть змінити норми авторського права

@IntelliNews

Після тривалих дискусій завершилося погодження проекту директиви Євроунії про авторське право. Проект директиви, погоджений на рівні Ради ЄС та її виконавчого органу – Єврокомісії, має бути винесений на підсумкове голосування у Європарламенті цього, або ж наступного місяця.

Він передбачає адаптацію норм, що регулюють авторське право до цифрових реалій сучасності. Найбільше дискусій у документі викликали Статті 11 та 13. Перша має на меті надати видавцям та медіа можливість заробляти гроші, коли такі компанії, як Google, посилаються на їхні історії. Це так званий «податок на посилання».

Стаття 13 вимагає від інтернет-платформ, як YouTube чи Facebook, перед завантаженням блокувати неліцензований контент від користувачів, який захищений авторським правом.

Також винагороду повинні будуть отримувати власники прав або творці контенту, якщо їхні пісні або відеоролики поширюються через онлайн-портали. Це торкнеться в першу чергу YouTube.

Частина євродептуатів та лобі від ІТ компаній виступають проти проекту директиви. Вони стверджують, що нові норми трансформують Інтернет з відкритої платформи для обміну думками в жорстко регульоване середовище, що загрожує свободі.

Прихильники – заперечують. І наполягають, що нові норми дадуть можливість ефективніше боротися з піратством, захищати майнові права правовласників.

Після голосування у Європарламенті директива має бути ратифікована державами-членами Євроунії.

За матеріалами DW, Детектор Медіа, Європейської правди.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики