Стартує історичний лекторій “A Posteriori”

@Темпора

Книгарня «Є»  спільно з видавництвом «Темпора» започаткували проект «A Posteriori. Історичний лекторій».

Евклід називав знання, отримане з досвіду, апостеріорним. Чи не таким є розуміння історії, яку неможливо осмислити синхронно із самими подіями? Лише коли мине певний час, ми здатні винести своє судження про те, що відбулося.

20 березня відбудеться перша зустріч в рамках історичного лекторію – публічний виступ Леоніда Залізняка на тему «Походження Українців та їхніх слов’янських сусідів».

Національна історія будь-якого народу починається з народження її суб’єкта. Відсутність чітких уявлень про час, місце та обставини зародження суб’єкта української національної історії гальмує формування національної свідомості та стримує процес формування сучасної нації.

  • Чому дехто починає відлік української історії від трипільської культури, а дехто й досі обстоює пізньосередньовічну імперську версію М. Погодіна — О. Соболевського, за якою український етнос почав формуватися після монгольської навали?
  • Чому хибним є плутати час зародження українського народу з появою його далеких і непрямих пращурів (як-то арійців чи трипільців)?
  • У який спосіб довести час появи етносу?
  • Хто з істориків першим обґрунтував право на спадщину Київської Русі?
  • Як коректно говорити про давню українську історію, не вдаючись до відвертої міфотворчості?

На ці та інші питання відповість Леонід Залізняк – український археолог, доктор історичних наук, професор Кафедра археології НаУКМА, завідувач відділу археології кам’яної доби Інститут археології НАН України, автор понад трьохсот наукових праць з археології, первісної історії та етнології України.

Координаторка проекту Ольга Петренко.

20 березня, 18:30.

Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Вхід вільний. Сторінка проекту тут

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики