Бернару-Анрі Леві дорікнули через паранджу

Бернар-Анрі Леві (стоїть по центру) під час відвідин Краматорська із Президентом України Петром Порошенком, @KyivPost, 2015.

В інтерв’ю для “The New Yorker”, відомий французький філософ та есеїст підкреслив, що «всі жінки, котрі одягають паранджу перебувають у стані рабства… сприймають цю ідею чи змушені погоджуватися, що вони нерівня чоловікам». На питання журналіста чи спілкувався він із жінками, що носять паранджу, Леві відповів ствердно:

«Часом вони примушені законом своєї громади чи великого суспільства… Часом вони справді це приймають. Що я спостерігаю, коли спілкуюся з такими жінками – це те, що вони поділяють бачення суспільства збудованого чоловіками, яке творить для них стан неповноцінності. Вони засвоюють цю доктрину, це бачення», – зазначив філософ.

Журналіст зацитував слова, ніби сказані Леві 2006 року: «Тож, коли мусульмани стверджують, що чадра – це для того, аби захистити жінок, ідеться про протилежне – це запрошення до зґвалтування». Сам Леві, однак заперечив, що таке говорив.

«Що я говорив, так це те, що чадра для жінок – ознака підкорення, знак влади чоловіків над жінками, символ неповноцінності жінок».

Леві підтримав французький закон, який забороняє публічне носіння паранджі. Його співрозмовник дорікнув йому, що це теж має подібну логіку регламентування й закликав почути жінок з альтернативною точкою зору.

Бернар-Анрі Леві, який починав як ультралівий активіст та філософ, еволюціонував у захисника ліберальних та демократичних цінностей. Він неодноразово висловлював підтримку Євромайдану та українській війні за незалежність.

За матеріалами New Yorker

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики