На кінофестивалі у Ґраці показали фільм за моторошним романом Єлінек

Ельфріда Єлінек @Pinterest.com

Під час фестивалю австрійських фільмів “Diagonale”, що відбувався з 19 по 24 березня в австрійському Ґраці, продемонстрували стрічку Келлі Коппер та Павола Ліски «Діти мертвих». Фільм є вільною екранізацією однойменного роману австрійської письменниці, Нобелівської лауреатки 2004 року Ельфріди Єлінек, що був вперше опублікований 1995 року й котрий сама письменниця вважає своїм ключовим твором. 1996 року роман був відзначений Бременською літературною премією. Відомо, що цьогоріч планується вихід його англомовного перекладу.

Читайте також: Орхан Памук висловив занепокоєння щодо Туреччини

Прем’єра стрічки відбулася у лютому під час Берлінале, де вона отримала відзнаку критиків. Тепер її показали на батьківщині авторки літературного першоджерела. У широкий прокат фільм вийде з 5 квітня. Прикметно, що актори залучені у зйомки – аматори.

Роман, почасти стилізований під готичну оповідь, оповідає про «воскресіння» мерців в альпійському селі в австрійській Штирії. Роман метафорично торкається таких питань як колективна пам’ять і забуття, історична відповідальність та вплив минулого на сучасне. Зоймки стрічки відбувалися на місці дії роману – у Штирії. Єлінек навіть надала режисерам доступ до дому власного народження. Сама письменниця народилася у штирійському селищі Мюрцушляґ.

Келлі Коппер підкреслила у своєму інтерв’ю для Austrian Films, що вона надихалася естетикою німих фільмів та кіноаванґарду ХХ ст..

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики