Орхан Памук демонструє свою колекцію світлин

Орхан Памук при прийнятті в кавалери Ордену почесного легіону (2012), світлина з відкритих джерел.

У стамбульському культурному центрі The Yapı Kredi Culture Centre, що розташований на площі Істікляль (Незалежність), 161 триває виставка світлин турецького письменника Орхана Памука.

Нобелівський лауреат Орхан Памук – фотолюбитель. В інтерв’ю Олівії Салазар-Вінспір у студії телеканалу France 24 він зазначив, що фотографії дають можливість йому долати творчу кризу. З його кабінету відкривається вигляд на берег Босфору, який він часто фотографує за різної погоди та в різні пори року.

@Orhan Pamuk, The Yapı Kredi Culture Centre

Це перше публічне представлення фоторобіт письменника. Загалом його колекція нараховує понад 8000 світлин, із яких 600 представлені на виставці й зроблені між груднем 2012 та квітнем 2013 року. Виставка триватиме до 27 квітня.

@Orhan Pamuk, The Yapı Kredi Culture Centre

Його авторська амбіція, як вказують організатори виставки – «зберегти швидкоплинну красу» перед собою. Красою в якій поєднані лінії води та міста, Памук неохоче ділився. І лише минулого року коли він повторно переглянув старіші світлини, він збагнув, що «це не просто записи пейзажу, але і його душі», – ідеться в офіційному повідомленні про виставку.

Читайте також: Орхан Памук висловив занепокоєння щодо Туреччини

Памук відомий прихильник «музеїфікації» своєї творчості. 2012 у Стамбулі відкрився Музей цноти, концепція якого відсилає до однойменного роману письменника.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики