Положення про премію «ЛітАкцент року — 2019»

1. Книжковою премією «ЛітАкцент року — 2019» буде відзначено книжки сучасних авторів, написані українською мовою й видані від грудня 2018-го до грудня 2019-го року в Україні та за кордоном.

2. Книжки відзначаються в 3 (трьох) номінаціях: «Поезія», «Проза», «Літературознавство, есеїстика й художній репортаж». Також щороку вручається антипремія «Золота булька».

3. Критеріями оцінювання книг у номінаціях «Поезія», «Проза» та «Літературознавство, есеїстика, художній репортаж» є новизна, якісний художній рівень твору (дослідження), а також культура видання та його поліграфічна якість. На «Золоту бульку» претендують книжки невисокої художньої вартості, написані відомими письменниками; книжки, медійний розголос довкола яких не відповідає їх наповненню.

4. Список книжок для оцінювання (довгий список) міститься у віконечку «ЛітАкцент року: список книжок» (лінк). Перелік номінованих книг формують усі охочі: базовий варіант пропонує редакція «ЛітАкценту», а читачі сайту (зокрема й видавці та письменники) мають змогу доповнити його шляхом коментування на сайті litakcent.com або надсилаючи пропозиції на редакційну пошту: redaktor@litakcent.com.

5. Довгий (топ-10) і короткий (топ-3) списки формують літературні критики (автори сайту, статті яких з’являлися на сайті впродовж поточного року) шляхом голосування за всі прочитані (!) книжки із базового списку. Голосування враховуються лише тоді, коли критик голосує за 7 (сім) і більше книжок, незалежно від номінацій.

6. Голосувати потрібно листом на редакційну пошту (redaktor@litakcent.com), оцінюючи книжки за 10-бальною шкалою. Також критики мають право номінувати книжки на антипремію «Золота булька». Голосування за книжки премії «ЛітАкцент року – 2019» й номінування на «Золоту бульку» є таємними. Редакція не має права розголошувати будь-яку інформацію, що стосується вибору критиків чи журі. Учасники журі «ЛітАкценту року – 2019», а також редактори сайту мають право голосу, якщо вони є авторами сайту.

7. Голосування критиків триває до 30 листопада включно. 1 грудня редакція сайту ЛітАкцент оприлюднює довгий список (топ-10) у кожній із трьох номінацій (загалом 30 книжок, поданих за абеткою). Довгий список, фактично, є літературним підсумком року, що минає, за версією ЛітАкценту.

8. На книжки, що отримали найвищі бали від критиків ЛітАкценту, й таким чином сформували короткий список (топ-3), журі має написати короткі відгуки, які буде опубліковано на сайті за кілька днів до церемонії нагородження. У такий спосіб також буде оприлюднено й самі короткі списки.

9. Із коротких списків (топ-3) журі обиратиме по одній книжці-переможниці в кожній із номінацій. Переможців буде обрано зранку в день нагородження у форматі закритої дискусії.

10. Також журі, за бажанням, має право відзначити одну книжку з будь-якої номінації «Спецвідзнакою», в разі, якщо ця книжка не увійшла до короткого (топ-3) списку. Вибір і формулювання спецвідзнаки журі обговорює в процесі дискусії в день нагородження.

11. Книжку, що отримає антипремію «Золота булька» також вибирає журі під час закритої дискусії. Повний список номінованих на антипремію книжок буде оголошено на церемонії нагородження. Після нагородження (але не пізніше, ніж через 3 (три) дні) сайт має опублікувати статтю-аргументацію про книжку, що отримала антипремію.

12. До складу журі книжкової премії «ЛітАкцент року – 2019» увійде 5 експертів, імена яких буде оголошено пізніше. Книжки журі в номінуванні на премію участі не беруть.

13. Дату церемонії нагородження буде оголошено окремо. Церемонія традиційно відбувається в книгарні «Є» (Київ, вул. Лисенка, 3) наприкінці грудня. Нагорода в кожній номінації – диплом переможця і сертифікат на придбання книг у мережі книгарень «Є». Автор-переможець антипремії «Золота булька» сертифікату на придбання книг не отримує.

14. Редакція сайту «ЛітАкцент» може оголошувати читацьке голосування за результатами короткого списку – для визначення основних тенденцій серед читацької аудиторії.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики