Netflix покаже фільм за романом Нобелівського лауреата

Lykke Per. Directed by Bille August. Nods Film Production. Produced by Karin Trolle & Thomas Heinesen. Photo Credit: Rolf Konow

Netflix покаже фільм за романом Нобелівського лауреата

Автобіографічний роман «Щасливчик Пер» (1898-1904) класика данської літератури, лауреата Нобелівської премії з літератури 1917 Генріка Понтоппідана екранізували минулого року.

Він оповідає історію Пера Сіденіуса – сина пастора, що пориває зі своїм патріархальним та релігійним середовищем та переїздить вивчати інженерну справу до столиці, зустрічаючись на своєму шляху з різноманітними, неочікуваними складнощами, любовними розчаруваннями. Твір став втіленням суперечностей епохи індустріалізації та урбанізації, розкладу традиційних стосунків. Данський Стефаник Понтоппідан – інженер-невдаха і син пастора, значною мірою використовував власний життєвий досвід при його написанні. У Данії, словами оглядача “Politiken”, «Щасливчика Пера» вважають найвидатнішим данським романом ХХ століття.

Генрік Понтоппідан, світлина nobelprize.org

Аналіз цього роману Дьйордь Лукач включив у свою класичну роботу «Теорія роману». Його він аналізував на рівні з творами Стерна та Сервантеса, як еталонні зразки романного жанру. Захопливі відгуки лишили Томас Манн та Ернст Блох.

Читайте також: «Сто років самотності» екранізують

Роман екранізував 2018 року дворазовий лауреат Золотої пальмової гілки Канського кінофестивалю Білле Огест. У вигляді чотирисерійного фільму його транслювали на данського телебаченні у січні-лютому цього року. Бюджет стрічки склав близько 7.5 млн. євро.

19 квітня його транслюватиме Netflix.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики