Розпочинається прийом заявок на Премію Міста літератури 2019

@Премія міста літератури

З 20 квітня по 31 травня у Львові приймають книги до номінації на Премію міста літератури ЮНЕСКО.

Уже вдруге у Львові стартуватиме прийом заявок на Премію міста літератури ЮНЕСКО. Це перша в Україні літературна премія з таким статусом, яку присуджують автору або перекладачеві за оригінальний або перекладний художній твір українською мовою. Премія заснована задля вшанування творів сучасної літератури та надання їм суспільного резонансу.

У 2018-ому році лауреатом Премії та власником найбільшої грошової винагороди з усіх міський премій в Україні – 150 тис. грн – став Петро Яценко за роман «Нечуй. Немов. Небач». Спеціальні відзнаки та премії по 25 тис. грн. отримали перекладачки Ольга Любарська та Ярослава Стріха. Така літературна нагорода стала першою в Україні премією від окремого міста.

Вимоги до номінованого твору
– До номінації приймаються книги, опубліковані в 2018 році.
– Твір автора має відповідати загальноприйнятим гуманістичним цінностям, його зміст не повинен ображати чи принижувати честь та гідність українського народу, а також пропагувати сепаратизм.
– Не прийматимуть до розгляду твори з ознаками плагіату та/або з порушенням авторського права.
– Номінований твір повинен бути доступним у друкованому та/або електронному вигляді, а перша публікація твору повинна бути в попередньому календарному році.
– Номінантів можуть висувати видавництва, книгарні, бібліотеки, громадські, професійні, творчі організації, а також культурні та освітні установи різних форм власності, які в своїй статутній діяльності маю напрям «література».
– Заявка на конкурс включає поданий один примірник номінованого твору, заяву на ім’я міського голови Львова та згоду автора/перекладача на розгляд твору в межах конкурсу.

Повний текст положення про премію доступний тут 

Зразки аплікаційних документів можна завантажити тут 

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики