Дмитра Дроздовського звинуватили у причетності до крадіжки малюнків

Дмитро Дроздовський. Світлина із сайту МОН

Ілюстраторка Христина Лукащук звинуватила літературознавця Дмитра Дроздовського у причетності у публікації її малюнків без її відома та згоди.

На своїй сторінці у мережі Facebook, вона зробила допис у якому висловила жаль за вимушений факт співробітництва із одіозною політичною діячкою.

Я ось про що подумала.Як казав мій один знайомий – бог не фраєр…Розказати вам чому так сталося?Бо мало зробили….

Posted by Khrystyna Lukashchuk on Monday, 22 April 2019

«До нині не можу собі пробачити того, що лише через те, що хотіла заробити пару копійок, хотіла, щоб мої роботи побачив світ, пішла на компроміс зі собою, зі совістю, з професійним рішенням», – написала вона.

«…пан Дмитро Дроздовський продав їй мої ілюстрації без мого відома і згоди яко ілюстрації дорогої бельгійської художниці яка вирішила залишитись інкогніто» (правопис збережено авторський).

Христина Лукащук ілюструвала повість Ганни Герман «Дівчинка і косміти» (2015, видавництво «Ярославів вал») під власним іменем. Однак у франкомовному виданні твору, що вийшло перед українським, твору, були використані її малюнки без її згоди. Вона не уточнила, яким чином це могло статися без її згоди, зокрема, зважаючи на факт вже наявної співпраці з письменницею.

Дмитро Дроздовський брав участь у презентації франкомовного видання книги Ганни Герман у Брюсселі 2014 року. Водночас, пан Дроздовський дистанціювався від Ганни Герман як політикині:

«Герман як політик – це зло. Але вона не абсолютне зло. Від такої людини я не взяв нічого. Сказав, бо текст був цікавий. Але про політика також сказав, бо після слів про катастрофу ішлося про катастрофу в Україні, до якої причетна партія регіонів. А страшніше те, що ця партія знову має мандат довіри. Якщо ця людина зможе якось допомогти сьогодні в Україні, це треба зробити».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики