Сьогодні відбудеться акція на підтримку українських політв’язнів у Росії

Олег Сенцов у російській колонії.

10 травня, об 11.00 у Хрещатому парку (вул. Михайла Грушевського) письменники, актори, музиканти та правозахисники висадять квіти для заручників Кремля. Акція відбудеться на підтримку започаткованого акторкою Риммою Зюбіною флешмобу під гаслом «Саджайте квіти, а не людей».

Цього дня 5 років тому у Сімферополі арештували кінорежисера і письменника Олега Сенцова. Пізніше за сфабрикованим звинуваченням його засудили до 20 років колонії. Свій термін режисер відбуває на крайній півночі Російської Федерації в Лабитнангі.

За даними організаторів глобальної акції #SaveOlegSentsov, щонайменше 98 українських політв’язнів утримуються в Російській Федерації та окупованому Криму, близько 120 військовополонених та цивільних заручників у підвалах окупованого Донбасу та 24 українські військовополонені моряки – у СІЗО «Лефортово».

Участь в акції, зокрема, візьмуть режисер Ахтем Сеітаблаєв, актриса Римма Зюбіна, музикант Андрій Хливнюк, вчений Ігор Козловський та інші.

Місце зустрічі:

біля «Монумента жабі» в Хрещатому парку – https://bit.ly/2V9XRSR

Організатори акції – Центр Громадянських Свобод, PEN Ukraine та АвтоМайдан за підтримки Київської міської державної адміністрації.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики