Оксана Забужко, Сергій Жадан, Ярина Цимбал: Україна на фестивалі «Світ книги» у Празі (ФОТО)

Фото – Український інститут книги

З 9 по 12 травня у Празі та інших чеських містах проходить ювілейний ярмарок «Світ книги». Це найбільша щорічна літературна та видавнича подія Східної Європи. Цього року в події візьмуть участь понад 800 літературних особистостей, зокрема і нобелівські лауреати – перуанський письменник Маріо Варґас Льйоса та німецька письменниця Герта Мюллер. В рамках ярмарку відбудеться понад 400 подій. Почесні гості – письменники Південної Америки.

На ярмарку «Світ книги» у Празі присутній і український стенд. Оформила його Олена Старанчук. Від України участь беруть 11 видавництв.

Фото – Український інститут книги

Українську програму «Світу книги» у Празі відкрив Сергій Жадан. Серед подій: дискусія Сергія Жадана та Ігоря Померанцева на тему «Як писати про війну», дискусія Оксани Забужко та Маріани Енрікес на тему «Чи повинна я бути феміністкою, якщо я представниця жіночого письма?», дискусія Оксани Забужко та Ріти Кіндлерової, презентація чеського перекладу «Депеш Мод», презентація чеського перекладу книжки дисидента Леоніда Плюща «На карнавалі історії», презентація проекту Ярини Цимбал «Наші двадцяті», а також лекція Анни Сарвіри та Катерини Сад «Сучасна українська ілюстрація».

Дискусія Сергія Жадана та Ігоря Померанцева “Як писати про війну”. Фото – Посольство України у Празі

Також 9 травня у межах фестивалю пройшла «Ніч літератури», під час якої відомі актори читали у незвичних місцях по всьому місту уривки з творів письменників з усіх країн Європейського Союзу. Україну цього року було вперше запрошено до участі в рамках відзначення 10-річчя проекту «Східне партнерство». У «Ночі літератури» від України взяла участь Оксана Забужко. Уривок з роману «Музей покинутих секретів» читала Мар’яна Козак, музичний супровід – гурт «Ігніс».

Дискусія Сергія Жадана та Ігоря Померанцева “Як писати про війну”. Фото – Посольство України у Празі

А сьогодні, 11 травня, відвідувачі ярмарку зможуть почути розмову Оксани Забужко з французьким лінгвістом Лоіком Буазу про українського дисидента у франції Леоніда Плюща.

Презентація проекту Ярини Цимбал «Наші двадцяті».

Джерело: Український інститут книги, Радіо Свобода, Посольство України у Празі

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики