Звіт Мюллера опинився у списку бестселерів у США

Роберт Мюллер (на передньому плані), світлина WSJ

Звіт, підготовлений командою спеціального прокурора з розслідування російського втручання у вибори Президента США 2016 року Роберта Мюллера, зайняв перше місце у списку бестселерів за версією “The New York Times” у рубриці nonfiction. Перелік сформований 12 травня.

Резюме звіту, що став наслідком дворічної роботи слідчих, було передане до конґресу у березні. За підсумками розслідування дванадцятьом російським громадянам було пред’явлене звинувачення у втручанні у виборчий процес у США, однак доказів про змову нині чинного Президента США Дональда Трампа з Кремлем виявлено не було.

Звіт на 448 сторінок опублікований із певними обмеженнями (вилучені слова чи фрази). Міністерство юстиції США пояснює це необхідністю захисту свідків та їх персональних даних. Ініціативу домогтися оприлюднення звіту у повному обсязі п’ять разів блокували в американському парламенті. Видання має обсяг понад, ніж удвічі більший, оскільки окрім звіту включає супровідні матеріали та розслідування журналістів. Звіт у вигляді книги вийшов друком у США 30 квітня.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики