Завтра дискутуватимуть про сучасне мистецтво

Репродукція картини Олександра Богомазова «Космос» (1910). Ілюстративна світлина.

У цей четвер, 16 травня, у мистецькому просторі АКТ зустрінуться на розмову та подискутують на тему сучасного мистецтва Єжи Онух та Олександр Соловйов – не просто свідки, а й ключові гравці історії сучасного українського мистецтва. За їх безпосередньої участі працювали головні центри сучасного мистецтва, створювалися проекти для Венеційської бієнале, а Україна робила перші кроки на міжнародній мистецькій арені. Цим двом людям є про що поговорити між собою.

Єжи Онух

Художник, куратор, педагог мистецтв, адміністратор мистецтва та дипломат.

З 1997 по 2005 роки Онух керував Центром сучасного мистецтва, також відомим як Центр сучасного мистецтва Сороса в Києві. За його керівництва, у ЦСМ відбулися виставки Енді Воргола, Йозефа Бойса, Нам Джун Пайка, Іллі Кабакова та багато інших. Його перебування на посаді було одним з найдовших і найбільш успішних в історії центру. У 2001 році Єжи Онух ініціював першу українську презентацію на 49-му Венеціанському бієнале. У 2005 році став першим радником Посольства Республіки Польща в Україні та директором Польського інституту в Києві. У період з 2010 по 2014 роки працював директором Польського інституту культури в Нью-Йорку та першим радником Генерального консульства Республіки Польща.

Зараз Єжи Онух є висококваліфікованим консультантом з питань культурної дипломатії, розвитку мистецтва та культурної політики й продовжує працювати куратором на міжнародних подіях, пов’язаних із сучасним мистецтвом. Живе й працює в Торонто (Канада) та Києві (Україна).

Олександр Соловйов

Куратор, мистецтвознавець

Куратор проектів сучасного мистецтва у Мистецькому Арсеналі, старший науковий співробітник Інституту проблем сучасного мистецтва. Багато років був куратором PinchukArtCentre. Організатор першої київської бієнале сучасного мистецтва. З 1999 року постійний автор журналу Flash Art (Мілан). Неодноразово був куратором українського павільйону на Венеційській бієнале. Живе та працює у Києві.

16 травня, початок о 19:00.

Вхід вільний.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики