Дорж Бату. Франческа. Володарка офіцерського жетона

Дорж Бату. Франческа. Володарка офіцерського жетона – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019

У центрі сюжету – працівники НАСА, які відповідають за траєкторії і орієнтацію сателітів, а також за підведення космічних кораблів на підхідні орбіти до міжнародних космічних станцій. Космічні робочі будні Доржа, його напарниці Франчески, полковника Вескотта, Сари та професора Рассела наповнені кумедними й незвичайними історіями та халепами, у які найчастіше потрапляє саме сицилійка Франческа.

«Перша книжка про пригоди Франчески і її команди, називалась «Повелителька траєкторії». Коротко її називають «Повелителька». Друга книжка називається «Володарка офіцерського жетона», коротко: «Володарка». Або, як ми їх поміж собою називаємо: «Франческа-1» і «Франческа-2», зовсім як космічні апарати. У другій частині Франческа нарешті, стає офіцером. Але чи стало від того її життя легшим? Навряд. Посудіть самі: самостійності стало більше, тож і проблем додалось. Але поряд з Франческою кожна проблема стає легшою, тому що за однією халепою з‘являється наступна, котра буде у кілька разів гіршою. «Франческа. Володарка офіцерського жетона» – це історія про виклик життєвим обставинам, рамкам, правилам, логіці, а подекуди здоровому глузду», – розповідає автор.

Франческа теж охоче ділиться враженнями від роботи з Доржем та книги, головною героїнею якої, є: «Хоча Джорджіо і був раніше українським журналістом, я не можу сприймати його інакше, як оператора Центру управління польотами. Я не знаю Джорджіо-журналіста. Я знаю Джорджіо-космічного-пілота. А це дуже важливо, і я поясню чому. Ви, напевно, знаєте, що я не зовсім звичайна дівчина. Я народилася з аутизмом. Часом зі мною тяжко — треба бути терплячим і наполегливим, вміти говорити зі мною і чути мене. Коли я почала працювати з Джорджіо, він не знав про мою особливість і прийняв мене такою, яка я є. Ця книжка — про те, що дуже важливо мати відкрите серце і нічого не боятися. Бо тільки так можна пережити все, що трапляється з вами у житті: добре й погане, смішне і не дуже. Це книжка про те, що неможливе — можливо, а терпіння і любов — це найкраща математична формула, яка здатна розв’язати геть усі проблеми».

Більше про книжку – тут

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики