В Арсеналі обговорять значення літературних премій

@Місто літератури ЮНЕСКО

У грудні 2015 року Львів здобув почесний титул Міста літератури та увійшов до Мережі креативних міст ЮНЕСКО. Учасники Мережі креативних міст ЮНЕСКО співпрацюють над розбудовою індустрії культури, обмінюються досвідом із організації подій та розробки планів у сфері розвитку суспільства та культурного життя. Статус Міста літератури ЮНЕСКО означає для Львова вихід у світовий літературний простір, розвиток літературного туризму та можливість різноманітної творчої співпраці на міжнародному полі.

Львів став першим та поки єдиним містом в Україні, що отримало таке звання.

Всього за декілька років свого існування команда офісу Міста літератури ЮНЕСКО взяла участь в організації низки літературних заходів, була учасником наймасштабніших книжкових подій України. А в 2018 році спільно з Міською радою Львова започатковано та проведено дебютний конкурс на Премію міста літератури ЮНЕСКО. І саме цій темі присвячена дискусія, яка пройде в рамках IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».

Будемо говорити про літературні премії, про їхнє значення для авторів, про можливості, які вони відкривають, та Премія Міста літератури зокрема.

Учасники:
Петро Яценко – лауреат Премії міста літератури ЮНЕСКО 2018 (за кінороман «Нечуй. Немов. Небач»), український письменник-прозаїк, журналіст, автор восьми прозових книг. Лауреат всеукраїнських літературних конкурсів «Нові автори» (за роман «Йогуртовий бог»), «Смолоскип» (за повість «Мар’яна, чи Дерево бодхі»). Його твори перекладені німецькою та польською мовами.

Ольга Гнатюк – польська дослідниця в галузі українознавства, перекладачка. Співробітниця Інституту славістики Польської Академії Наук, професорка НаУКМА, голова Товариства промоції української культури в Польщі та польської в Україні. Членкиня Польського ПЕН-центру.

Модераторка:
Ганна Улюра – літературознавиця, кандидатка філологічних наук, доцентка Школи журналістики Українського Католицького Університету. Авторка, літературна критикиня, колумністка. Членкиня цьогорічного конкурсу Премії міста літератури.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики