Оголосили лауреата Міжнародної Дублінської літературної нагороди 2019

Емілі Рускович, світлина з офіційного сайту письменниці: http://www.emilyruskovich.com

Цьогорічною лауреаткою відзнаки стала американська письменниця Емілі Рускович за роман «Айдахо».

Книга почасти натхненна пейзажами та враженнями дитинства і юності, вона вийшла друком 2017 року й осмислює тему пам’яті та сімейного насилля. Її роман став бестселером за версією “Los Angeles Times” та був номінований на низку відзнак. Окрім літературної творчості, авторка також викладає креативне письмо в Державному Університеті Бойсі.

«”Айдахо” – це роздуми про владу та межі індивідуальної уяви», – писала про роман “The Guardian”. Оглядачі визначають книгу як своєрідний синтез психологічної прози, детективу та трилеру.

Хоча Дублінська премія є відносно молодою, вона також є однією з найпрестижніших літературних відзнак у світі, завдяки значному преміальному фонду. Лауреат отримує 100 тис. євро. До 2015 року вона називалася Міжнародна IMPAC Дублінська літературна відзнака. Метою премії є надати ірландській столиці статус міжнародного літературного центру.

Нагорода присуджується з 1996 року. На відміну від елітарної Нобелівської премії, Дублінська вважається більш «популярною». Тим не менше, у числі її лауреатів низка письменників, які згодом були відзначені Нобелівською премією з літератури: Орхан Памук, Герта Мюллер. У числі лауреатів також Мішель Вельбек.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики