Валерію Шевчуку дорікнули мізогінією

Валерій Шевчук, світлина зі фб-сторінки про творчість письменника https://www.facebook.com/Valerii-Shevchuk-166587860055559/ @BBC

У 1-2 числі авторитетного часопису «Критика» за поточний 2019 рік (с. 9) вийшов огляд одного із випусків журналу «Кур’єр Кривбасу» (2017, №332-333-334), де зокрема, вміщене інтерв’ю Ніни Козачук із класиком української літератури Валерієм Шевчуком «Кожен мусить народити себе сам» (с. 3-13).

«Розмова має шанси стати несподіванкою для тих, хто знайомі з письменником лише з його творів. Адже вона вийшла відверто екстравагантною – Шевчук демонструє зневагу до жінок, окремих письменників і літературних напрямків, часто вдається до вельми гострих суджень, – рецензент уїдливо додає, – таке інтерв’ю додає об’ємності образу живого класика».

Слід додати, що під час презентації у жовтні 2017 року даного випуску журналу у Кривому Розі, читачі відзначали, що були вражені думками письменника, «які викликають суперечливі відчуття – але тим і цікаві».

Читайте також: «Свобода не є подібною до випадковості», – Валерій Шевчук

Раніше Валерій Шевчук дорікав недоречними літературними експериментами Юрію Андруховичу та Юрію Винничуку. Літературні критики зазначали, що жіночі образи у творах письменника або приземлено-примітивні, або демонічні й втілюють темну сторону людського єства.

Валерій Шевчук автор філософських романів «Око прірви», «Дім на горі», «Три листки за вікном», повістей «Мор», «Птахи з невидимого острова», «Місячний біль», «Початок жаху» – вважається одним із найвидатніших із нині живих українських романістів, беззаперечним майстром філософської та психологічної прози рівня Томаса Манна та Германа Гессе.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики