Оголосили лауреатів премії Орвелла 2019

Джордж Орвелл @The British Library

Цьогоріч премію отримали британо-ірландська письменниця Енн Барнс за роман «Молочар» та американський письменник і журналіст Патрік Редден Кіф за книгу «Нічого не сказати».

Пані Барнс минулого року за цей роман уже була відзначена Букерівською премією. Головна героїня – юна дівчина, що проживає в Північній Ірландії в 1970-ті роки. Тлом слугує епоха безладу (“Trouble”), хоча сухого відсилання до політичних подій у книзі немає.

Книга пана Кіфа теж присвячена подіям у Північній Ірландії. Членкиня журі Туліп Сіддік, за повідомленням The Guardian” назвала її зразком «неймовірного письма». Книга присвячена обставинам зникнення та вбивства 38-річної Джин Макконвіл у 1972 році у період епохи безладу. Автор реконструює обставини злочину та атмосферу страху в суспільстві. На його думку, за вбивством стояли бойовики ІРА і про це знали всі навколо, однак через страх не повідомляли обставин справи. Лише 2003 року були віднайдені останки жертви.

Премія Орвелла – відзнака названа на честь відомого британського письменника та журналіста Джорджа Орвелла, вшановує авторів за суспільно-актуальне та політичне письмо, яку присуджує “The Orwell Foundation”. Фундація слідує заповіту письменника, який прагнув перетворити «політичне письмо у мистецтво».

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики