У Віденському університеті оберуть лауреатів Міжнародної премії Івана Франка

Бюст Івана Франка на території Віденського університету, @uainfo.org

28-30 червня у Віденському університеті засідатиме Міжнародне журі, яке визначить лауреатів Міжнародної премії імені Івана Франка 2019 року у двох номінаціях: «за вагомі здобутки (досягнення) у галузі україністики» та «за вагомі здобутки (досягнення) у галузі соціально-гуманітарних наук». На розгляд журі представлено у першій:
1) монографію «Пізнай самого себе». Неоплатонічні джерела у творчості Григорія Сковороди» докторки філології Міланського університету Марії Грації Бартоліні (Італія);
2) монографію «Imperial Urbanism in the Borderlands» доктора філософії університету Торонто Сергія Біленького (Канада);
3) монографію «Долітописна мовна історія українців» професора Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка Костянтина Тищенка (Україна).

Читайте також: Оголосили лауреатів премії Івана Франка (державної)

У другій номінації на премію претендують:
1) монографія «Війна цивілізацій: соціокультурна історія російського походу Наполеона» професора Українського католицького університету Вадима Ададурова (Україна);
2) монографія «U progu modernizacji. Ruskojęzyczne drukarstwo bazyliańskie XVIII wieku» професорки Варшавського університету Йоанни Ґетки (Польща);
3) монографія «Українці і поляки на Наддніпрянщині, Волині й у Східній Галичині в ХІХ-першій половині ХХ ст.» професора Львівського національного університету імені Івана Франка Богдана Гудя (Україна).

Відповідно до Положення про міжнародне журі, у ході засідання кожну наукову роботу має реферувати член журі у формі наукової доповіді. Члени журі обговорюють подані на здобуття Премії роботи в ході наукової міждисциплінарної дискусії.

Роботи лауреатів Премії мають відповідати позиції Івана Франка, яку він висловив при житті: «ця праця наскрізь критична, діло холодного розуму, натхнена великою ідеєю одноцільності і своєрідності…»

Захід проводить Міжнародний фонд Івана Франка за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження» та в партнерстві з Інститутом славістики Віденського університету (Австрія).

Джерело: МФ «Відродження»

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики