У Шомон-сюр-Луар покажуть роботи Гао Сінцзяня

Гао Сінцзянь серед своїх робіт у Шомон-сюр-Луар, @Toute La Culture

Картини франко-китайського письменника, драматурга та художника Гао Сінцзяня експонують у замку Шомон-сюр-Луар.

Замок Шомон-сюр-Луар – популярне місце серед туристів.

Він належав різноманітним аристократам, у XVI ст. він перебував у власності королеви Катерини Медічі, згодом ним володів відомий у Франції аристократичний рід князів де Бройль. 1938 року Республіка викупила замок у власників, після чого він став публічним музеєм. Тут відбувається Міжнародний садовий фестиваль. Інтер’єри замку традиційно кожного сезону прикрашають роботи різних художників, які спеціально відбираються для експозиції.

Цього сезону це будуть роботи Гао Сінцзяня.  Гао Сінцзянь поєднує у своїй творчості традиційну техніку малювання тушшю та естетику західного модернізму.

Гао Сінцзянь отримав відомість у 1980-і роки завдяки своїм абсурдистським п’єсам, що часом викликали лють китайських партійних чиновників. Найвідоміший його твір на Заході – автобіографічний роман «Гора духів», який став наслідком його подорожі глибинними районами Китаю, своєрідним паломництвом і досвідом спілкування із корінними народами  «окраїн». З 1987 року письменник живе у вигнанні у Франції. 2000 року він був нагороджений Нобелівською премією з літератури.

За матеріалами Wiki, Toute La Culture

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики