Відкривається виставка про Пантелеймона Куліша

Пантелеймон Куліш, світлина з відкритих джерел.

2 серпня 2019 року о 16:00 в Музеї книги і друкарства України відбудеться відкриття міжмузейного виставкового проєкту, присвяченого одній з найяскравіших особистостей другої половини ХІХ століття, Пантелеймону Кулішу.

Чим цікавий Пантелеймон Куліш сучасному українцеві?

«Думаємо, зараз він був тим, кого називають лідером думок: одним з найпопулярніших блогерів з купою фоловерів, гострим на слово критиком, і не тільки літературнопричетних речей, генієм PR-менеджменту та чи не найзатребуванішим автором рецензій» – діляться куратори виставки.

Читайте також: На звороті романів Куліша

Завдяки діяльності Пантелеймона Куліша з’явилися видання багатьох майбутніх класиків української літератури: Тараса Шевченка, Марка Вовчка, Олекси Стороженка, Ганни Барвінок, видання творів та біографії Миколи Гоголя.

Пантелеймон Куліш відомий не тільки перекладами творів Шекспіра та Байрона, а й першим переклав Святе Письмо українською.

Як видавець він дбав і про потреби народної освіти. Так, в його друкарні в 1863 році побачила світ перша україномовна арифметика. Упорядкував видання відомий громадський діяч та письменник Олександр Кониський, а кошти на друк зібрав Микола Костомаров.

Читайте також: «Чорній раді» – 160 років

Партнери виставки: Національний музей Тараса Шевченка, Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, український художник Микола Кочубей та ПАТ «Укрпошта».

Виставковий проєкт відбудеться за інформаційного сприяння Міністерства культури України.

Куратори виставки: Інна Мочарник та Михайло Довбищенко.

Відкриття: 2 серпня о 16:00. Вхід на відкриття – вільний, у інші дні – за квитками музею.

Гостей чекають щодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00 за адресою: вул. Лаврська 9, корпус 9 (на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника)

Контакти для отримання інформації про проєкт та акредитації ЗМІ:

mkdu1615@gmail.com

(044) 280-66-23, 280-79-76

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики