Валерій Шевчук відзначає ювілей

Валерій Шевчук, світлина зі фб-сторінки про творчість письменника https://www.facebook.com/Valerii-Shevchuk-166587860055559/ @BBC

20 серпня уродини відзначає український письменник, культуролог та історик літератури Валерій Шевчук. Цьогоріч у письменника ювілей – 80 років.

Читайте також: Свобода не є подібною до випадковості, – Валерій Шевчук

Валерій Шевчук належить до числа найбільш шанованих українських прозаїків. Його майстерні філософські романи та повісті, оповідання, а також п’єси принесли йому широку відомість. Стиль прози Шевчука до певної міри підготував основу для літературних експериментів покоління авторів 1990-2000-х років. Хоча сам ювіляр себе відмежовує від наступників-постмодерністів.

До числа найвідоміших творів письменника належать притчеві романи «Три листки за вікном», «Дім на горі», «На полі смиренному», «Око прірви», тетралогія «Мор», «Птахи з невидимого острова», «Сповідь», «Місячний біль».

Майстерне поєднання фантастики та реальності, тонкий психологізм, надзвичайна філософська глибина, що сполучені з повагою до простого життя, людини та її почуттів, поневірянь і пошуків.

Низка творів пана Шевчука екранізовані (фільми «Чудо в краю забуття», «Голос трави»). Окремі його романи, повісті та новели перекладені на понад, ніж двадцять мов.

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики