Житловий будинок «Слово» в Харкові внесено До Держреєстру нерухомих пам’яток України

Харківський будинок Слово. Фото з Вікіпедії

До Державного реєстру нерухомих пам’яток України внесено 12 об’єктів культурної спадщини за категорією національного значення. Відповідну постанову схвалено на засіданні уряду 21 серпня. Серед них – житловий будинок «Слово» у місті Харків (1926-1929 роки, 1930-1996 роки, вул. Культури, 9).

«У 2017 році, після довготривалого блокування Міністерству культури вдалося відновити наповнення Державного реєстру нерухомих пам’яток, і за цей час до нього було внесено сотні пам’яток за категорією як національного, так і місцевого значення. Завдяки цьому унікальні об’єкти були врятовані від руйнації або непрофесійної вандальної реконструкції. Ми молода держава, але з тисячолітньою історією, і ті пам’ятки, які в нас є, дають нам великі сенси та усвідомлення свого славного історичного коріння, саме тому дуже важливо зберегти цю культурну спадщину для наших нащадків», – наголосив Міністр культури України Євген Нищук.

Про будинок «Слово» було знято документальну стрічку, прем’єра якої відбулась 27 жовтня 2017 року в Харкові. Фільм Тараса Томенка розповідає про трагедію, якої зазнала Україна в радянські часи. Про знищення культурної еліти – людей, які розбудовували національну ідею, створювали українську культуру й мистецтво та прагнули розвивати їх у загальноєвропейському контексті. Початок цих подій було покладено в Харкові, коли під одним дахом будинку «Слово» на нинішній вул. Культури зібрали всіх найвідоміших тогочасних письменників і поетів, діячів культури та мистецтва й за кілька років репресували. Багатьох з них заарештували ще до початку Великого терору, і абсолютну більшість заарештованих знищили в 1937-38 роках.

Джерело: Харківська обласна державна адміністрація

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики