Віктор Медведчук намагається заборонити книжку про Василя Стуса

Кум Володимира Путіна й народний депутат України Віктор Медведчук подав до суду на журналіста Вахтанга Кіпіані, намагаючись заборонити книжку «Справа Василя Стуса». Про це Кіпіані повідомив у Facebook.

Є новина. Кум і пособник Путіна Віктор Медведчук подав на мене в суд щодо захисту своєї "честі", "гідності" та "ділової…

Posted by Вахтанг Кіпіані on Thursday, 29 August 2019

«Кум і пособник Путіна Віктор Медведчук подав на мене в суд щодо захисту своєї «честі», «гідності» та «ділової репутації» та «спростування недостовірної інформації» [лапки мої]. Мова іде про тексти з книги «Справа Василя Стуса», — сказав він.

За словами Кіпіані, Медведчук вимагає заборонити розповсюдження (продаж) у будь-якій формі і на будь-якій території примірників цієї книги.

Журналіст також повідомив, що перше засідання у цій справі заплановане в Дарницькому суді 2 жовтня.

Після новини, що стала резонансною, зріс інтерес до книжки Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса», про що автор також повідомив у Facebook.

Спасібо, тов. Медведчук. Більше сотні українців зробили замовлення книги "Справа Василя Стуса" – понад 50 посилок…

Posted by Вахтанг Кіпіані on Thursday, 29 August 2019

Нагадаємо, на судовому процесі 1980-го року Віктор Медведчук був державним захисником Василя Стуса, якого звинувачували в антирадянській пропаганді й засудили до 10 років примусових робіт та 5 років заслання.  У вересні 1985 року Василь Стус помер у карцері  табору ВС-389/36-1 в Кучино (тепер Чусовського району Пермського краю, Росія).

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики