Визначили лауреата премії імені Івана Корсака

litcentr.in.ua

У неділю, 15-го вересня у Луцьку в Музеї сучасного українського  мистецтва Корсаків відбулося вручення літературної премії імені Івана Корсака – відомого українського письменника та журналіста. Вручення премії відбувається щороку до Дня народження письменника. Ця  премія  заснована родиною письменника  спільно з видавництвом «Ярославів  Вал», в якому Іван Корсак за життя видав 17  історичних  романів. Премія створена для розвитку історичного роману та вшанування пам’яті Івана Корсака.

Твір, наданий для участі на здобуття нагороди, обов’язково має бути присвячений історії України, написаний українською мовою на високому художньому рівні та мати великий читацький розголос.

Першим  лауреатом  премії  став  письменник, публіцист  філософ,  науковець  Петро  Кралюк. Цього року премію присудили письменнику Миколі  Суховецькому з Одеси. Нагороду він отримав за історичну трилогію про Кирило-Медофіївське товариство («Зустріч  у  Лаврі», «Дівчина  з  голубом» і «Сніг  на  фортеп’яні»),  головними  героями  є  Костомаров, Куліш і Шевченко.

Нагородження відбулося за участі голови журі, письменника, директора видавництва «Ярославів Вал» Михайла Слабошпицького, фундатора премії, доктора економічних наук Віктора Корсака, а також першого лауреата конкурсу – Петра Кралюка та інших. Згідно з положенням про вручення премії усі наступні лауреати, автоматично стають членами журі.

Джерело: День

 

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики