155 років від Дня народження Михайла Коцюбинського

tsn.ua

17 вересня 1864 року у Вінниці народився відомий український письменник і громадський діяч Михайло Коцюбинський. Він є автором численних повістей, новел та оповідань, найвідомішими серед яких є «Тіні забутих предків», «Fata Morgana», «Дорогою ціною», «Intermezzo», «Коні не винні», «Цвіт яблуні», «Маленький грішник», «Харитя» та інші. Більшу частину життя письменник прожив у Чернігові, саме там на Болдиній горі його було поховано.

Сьогодні зранку до могили письменника на Болдиній горі прийшли чернігівці аби вшанувати пам’ять великого письменника. Також у цей день у Чернігові проходитиме традиційне вручення однойменних літературно-мистецьких премій. Також сьогодні у приміщенні Чернігівського академічного облмуздрамтеатру ім. Т.Г.Шевченка відбудеться презентація фільму «Таємниця», створеного за п’єсою чернігівського літератора Анатолія Покришеня «Беатріче Коцюбинського», в основу якого покладено реальну історію з життя митця.

155 річницю від Дня народження письменника відзначають сьогодні й у Вінниці. Вже традиційно тут проходить літературно-мистецьке свято. Свято розпочaлося нa площі біля пaм’ятникa земляку. В урочистостях взяли учaсть предстaвники оргaнів влaди облaсті тa містa, літерaтори, учнівськa і студентськa молодь, творчі колективи і відомі вінницькі виконaвці. Нa святі звучaли нaродні тa сучaсні aвторські пісні й зaпaльні хореогрaфічні композиції.  Тут же, біля пaм’ятникa письменникові, було нагороджено цьогорічних переможців Всеукрaїнської літерaтурної премії імені Михaйлa Коцюбинського.

Нагадаймо, що 10-го вересня жюрі визначило переможців Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського

Джерело: Новий Чернігів, Літописець

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики