Презентували кириличний шрифт для людей з дислексією

uk.wikipedia.org

Новий український шрифт «Inclusion UKR» для осіб, які мають труднощі з розпізнаванням друкованих знаків створив відомий український художник Олег Петренко-Заневський за підтримки ЮНІСЕФ в Україні та у партнерстві з ГО «Соціальна синергія». Презентація шрифту відбулася 19 вересня в межах 26BookForum.

Учасниками зустрічі були: Маріанна Онуфрик, керівниця ГО «Соціальна синергія», експертка з прав дітей з інвалідністю; Богдан Ярема, Керівник освітніх програм Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні; Володимир Брискін, експерт з питань розвитку інклюзивної освіти ГО «Соціальна синергія», видавець; Олег Петренко-Заневський, художник та ілюстратор.

За статистикою, від 10% до 20% людей у світі відчувають труднощі пов’язані з дислексією. Найбільш поширеним і відомим є сплутування букв сусідніх слів, які можуть звучати однаково. Це особливість, через яку, дітям важко опановувати навички письма і читання. Серед дислетеків дуже багато історичних і відомих постатей: Леонардо да Вінчі, Альберт Ейнштейн, Ганс Христіан Андерсен, Уолт Дісней, Білл Гейтс та Стів Джобс. За кордоном давно розроблені та використовуються спеціальні шрифти, що допомагають долати подібні труднощі. Проте, ці шрифти розроблені для латиниці, а «Inclusion UKR» – створений саме під українську абетку.

Рік тому організація ЮНІСЕФ із ГО «Соціальна синергія» вирішили створити електронний інструмент-порадник для вчителів початкових класів. Він би допоміг вчителю вдумливо вести спостереження в навчальному процесі дитини. Під час обговорення зрозуміли, що є проблема у відсутності шрифту для дітей із дислексією. З’явилась ідея створити його. Шрифт мав бути зручним для всіх, але разом із тим – не відлякувати дітей з дислексією.

З поміж 1500 гарнітур (накреслень шрифтів) було відібрано кілька десятків, сприйняття яких доцільно аналізувати надалі.Для тестування придатності та зручності шрифтів було опитано 71 дитину з дислексією. Дослідження допомогло зрозуміти, що саме цей шрифт підходить для читання. Приціл був на дітей і на той вік коли вони вчаться читати.

Джерело: Book Forum

ЛітАкцент

Улюблений сайт літературної критики